Inbound marketing

Zwany też „marketingiem przychodzącym”, polega na takim działaniu, które zaowocuje wypracowaniem długotrwałych relacji z klientami. Co więcej, odbiorca treści reklamowych w założeniu powinien sam odnaleźć drogę do reklamodawcy.

Żeby osiągnąć te cele, inbound marketing  dociera do odbiorców „za ich zgodą”, czyli np. poprzez wyszukiwarkę (kiedy sami szukają informacji bądź produktów) lub subskrypcję mailową (na którą sami wyrazili zgodę).

Jedną z najważniejszych cech inbound marketingu jest tworzenie tak angażujących treści, że użytkownicy sami postanowią się nimi dzielić. Wymaga to oczywiście trzymania ręki na pulsie oraz umiejętności tworzenia contentu wysokiej jakości.

Dlaczego inbound marketing?

Użytkownicy internetu, Twoi potencjalni klienci, są wprost zalewani reklamami. Powoduje to efekt uodpornienia, który trudno przełamać za pomocą nachalnych komunikatów reklamowych takich jak pop-upy. Internauci oczekują od największych marek czegoś więcej niż wielkiego przycisku „KUP TERAZ”, oczekują darmowej, eksperckiej wiedzy, poradników i konkursów. Oczekują, że marka będzie się z nimi komunikować i reagować na ich uwagi. Wymaga to przeniesienia uwagi z „chcę Ci coś sprzedać” na „chcę Cię poznać i podzielić się z Tobą czymś wartościowym”. Wielu marketerów uważa, że inbound marketing będzie najważniejszą metodą osiągania celów biznesowych w najbliższej przyszłości.

Zbuduj markę dzięki inbound marketingowi

W Getso.pl wiemy jak sprawić, by ludzie polubili Twoją markę. Przygotujemy angażujące i przekonywające treści i zostawimy je tam, gdzie jest największa szansa na to, że Twoi potencjalni klienci je znajdą. Wiemy jak robić nowoczesny, niebanalny marketing. Chcesz się przekonać? Napisz do nas.

Przekonaj się, jak ciekawie jest z nami pracować i...

Napisz do nas

Już w pierwszych tygodniach pracy zauważysz  naszą obecność w Twojej firmie.

Wiedza czeka, zapraszamy do lektury.
5 zalet Marketing Automation, które musisz znać, jeśli prowadzisz firmę!

Marketing Automation, czyli automatyzacja marketingu to prowadzenie działań z zastosowaniem dedykowanego oprogramowania, które służy do usprawnienia procesów  związanych z content […]

Pozyskiwanie klientów w internecie – czy wiesz jak robić to tanio, dobrze i skutecznie?

Skoro czytasz ten artykuł to zapewne sprzedajesz przez internet, jesteś przedsiębiorcą lub marketingowcem i interesuje Cię temat zwiększenia zysków, który […]

Real Time Marketing – Twoje narzędzie marketingowe w social mediach

Real Time Marketing, czyli RTM to jedno z najtrudniejszych narzędzi social marketingu, dające markom ogromne pole do wykazania się humorem, […]

Newsletter zgodny z prawem

Newsletter to niewątpliwie jedno z najbardziej popularnych i przydatnych narzędzi e-mail marketingu. Stosuje go wielu przedsiębiorców, jednak nie zawsze zgodnie […]

Wszelkie prawa zastrzeżone © Getso.pl 2011 – 2018. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies.