Kino Apollo

Strona w stylu Art Deco

Kino Apollo to unikatowy na skalę kraju obiekt, który w opozycji do wszechobecnych multipleksów z powodzeniem utrzymuje niepowtarzalny klimat małego kina. W budynku znajdują się dwie sale kinowe, służące również jako sceny teatralne. Naszym zadaniem było opracowanie nowej strony internetowej obiektu.

Paleta kolorów

Red

#bc0a09

Grey

#e3e3e3

Yellow

#e8b24c

Blue

#2f3953

Typografia

Astrud

Lato

Josefin Sans

Głównym założeniem projektu było skupienie się w zdecydowanie większym stopniu na samym obiekcie niż na aktualnym repertuarze.

Wyjątkowy budynek i jego wnętrza zachowały międzywojenny styl art déco, który stał się wizualną inspiracją dla strony internetowej – wykorzystana została charakterystyczna dla tego stylu geometryzacja, przy jednoczesnym zachowaniu jasności przekazu.

Strona internetowa zawierać miała informacje o samym obiekcie – jego historii, walorach użytkowych oraz możliwości wynajmu sal, aktualny repertuar kinowy i teatralny, galerię oraz formularz kontaktowy. Celem było stworzenie strony, która pomimo wzorowania się na stylu art déco, zachowa funkcjonalność i przejrzystość współczesnych stron internetowych.

Zastosowana kolorystyka opiera się na czerwieni charakterystycznej dla sal kinowych oraz pozłacanej żółci – często stosowanej w latach międzywojennych.

Repertuar kinowy pozwala na przekierowanie użytkownika na podstronę konkretnego filmu w serwisie Filmweb, dzięki czemu może on zapoznać się z opiniami na jego temat, a także szczegółami, takimi jak obsada czy ciekawostki.

Gotowy do współpracy?
Wszelkie prawa zastrzeżone © Getso.pl 2011 – 2019. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies.