Kompendium marketingu – Display

Kampanie AdWords

Czym jest Display? Aby przybliżyć Wam to i inne zagadnienia z dziedziny marketingu, stworzyliśmy kompendium wiedzy. Dzisiaj kolejne hasło z zakresu marketingu.

Display to reklamy graficzne, które znajdziemy na niemal każdej stronie internetowej, ale także w e-mailu i w mobile marketingu. Zwykle reklamy tego typu nazywane są banerami. Reklama displayowa posiada ustandaryzowane rozmiary. Znajdziemy na niej treść, logo i elementy graficzne, a coraz częściej także elementy Rich Media (wideo, dźwięk, itp.). Reklama displayowa ma za zadanie przyciągnąć użytkownika i zachęcić go do wejścia w interakcję z przekazem. Display wyświetlany jest w witrynach i aplikacjach mobilnych w sieci reklamowej Google, czyli Google Display Network (GDN).

Display a skuteczność

Aby reklama displayowa była skuteczna, należy wziąć pod uwagę dwa główne czynniki:

  • odpowiednie targetowanie reklam i właściwy wybór miejsca wyświetlania reklamy – reklamę możemy kierować zarówno na konkretne, wybrane przez nas strony, jak i na całe grupy tematyczne witryn. Obecnie, dzięki zaawansowanej technologii, reklamy możemy wyświetlać również konkretnym użytkownikom, uwzględniając kategorię zainteresowań bądź targetując według list remarketingowych.
  • treść i wygląd reklamy – reklama displayowa wymaga odpowiedniej kreacji graficznej – kompozycji, kolorów i obrazów. Aby reklama była efektowna i efektywna, powinna być spójna z identyfikacją wizualną strony internetowej, firmy bądź logo, z którym ma się utożsamiać. Display wymaga również, aby na finalnym materiale reklamowym znajdowało się odpowiednie CTA.

Display przyczynia się do budowania wizerunku, dlatego powinien być jak najbardziej przemyślany w formie i treści. Używając reklam tego typu, możemy realnie zwiększyć rozpoznawalność marki w Internecie – wystarczy odpowiednio targetować przekaz. Jeżeli zrobimy to umiejętnie, możemy wpłynąć na ilość nowych klientów bądź użytkowników.

Oczywiście nie wszystko może być reklamowane za pomocą tej metody – Google wprowadziło bardzo dokładne obostrzenia. GDN określa również, jakie banery, animacje bądź wideo nie będą zaakceptowane, dlatego przed skonstruowaniem reklamy zalecamy dokładne zapoznanie się z warunkami tworzenia i emisji.

Zainteresował Cię artykuł i jesteś ciekaw, jak reklama displayowa może pomóc Twojej firmie? Skontaktuj się z nami!

 

Przekonaj się, jak ciekawie jest z nami pracować i...

Napisz do nas

Już w pierwszych tygodniach pracy zauważysz  naszą obecność w Twojej firmie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Getso.pl 2011 – 2019. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies.