Pozycjonowanie – na czym to polega?

Pozycjonowanie

seo-blogCzęsto chcąc stworzyć stronę internetową, bardzo szybko słyszymy o konieczności pozycjonowania i tzw. “SEO”. Jeśli ktoś prowadzi biznes, nie zawsze musi się orientować w tej terminologii. Dlatego postanowiliśmy napisać kilka słów wyjaśniających ten temat.

Pozycjonowanie to nic innego, jak dbanie o wysoką pozycję (stąd nazwa) naszej strony w wyszukiwarkach. Niestety nie jest to bardzo proste, ale przy odpowiedniej pracy, można uzyskać bardzo zadowalające wyniki. Jak pokazują różne badania, większość osób szuka jedynie do drugiej strony Google, stąd jest się o co bić.

Samo posiadanie strony internetowej nie gwarantuje nam sukcesu. Nie oszukujmy się, samo to, że będzie ona ładnie wyglądała, nie wystarczy. Co więcej! Jeśli nie zadbamy o formalności, to niestety może się ona nawet nie pokazywać w wyszukiwarce. Taką stronę należy zgłosić do Google, aby w ogóle była uwzględniana w wynikach. Ten proces chwilę trwa, gdyż to pracownicy muszą ją przeanalizować i dopiero zaakceptować.

Jak pozycjonować?

Aby nasza strona pojawiała się wysoko w wynikach, musi ona spełniać wiele wymogów Google. Niestety nie są one powszechnie dostępne, ale ogólne kryteria są jasne.

  • Po pierwsze: Ważne jest to, co znajduje się na stronie, inaczej mówiąc czy nasze treści są dla ludzi interesujące i unikalne.
  • Po drugie: Istotna jest także popularność naszej witryny. Jak jest ona liczona? Google zwraca uwagę, czy inne strony linkują do nas, czy ludzie na forach polecają naszą stronę.

Jak widać, jedno wynika z drugiego. Bez ciekawych treści, nikt nie będzie nas polecał dalej.

Jednak to byłoby zbyt proste. Każdy w takim momencie byłby na szczycie wyszukiwarki. Kolejną kwestią, która jest kluczowa są słowa kluczowe! Zbieżność słów nie jest przypadkowa. Nasze treści, które umieszczamy na stronie, muszą być domyślne i przewidywalne. Jeśli sprzedajemy lodówki albo kosmetyki, to na każdej podstronie musimy zawrzeć tam takie słowa, które nasz potencjalny klient może wpisać do wyszukiwarki. Wydaje się to łatwe, ale trzeba to bardzo dobrze przemyśleć. Zbyt duża ilość różnych słów kluczowych wcale nam nie pomoże.

Następnie, gdy mamy piękną stronę i gotowe treści, musimy zacząć działać. Można to zrobić samemu, ale niestety wymaga to już zrozumienia tajników i schematów wyszukiwarki. Dlatego, jeżeli boją się Państwo skomplikowanych procedur i nie mają czasu na pisanie wyspecjalizowanych tekstów, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu i pozycjonowaniu stron, a także w pisaniu artykułów pod pozycjonowanie.

Przekonaj się, jak ciekawie jest z nami pracować i...

Napisz do nas

Już w pierwszych tygodniach pracy zauważysz  naszą obecność w Twojej firmie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Getso.pl 2011 – 2018. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies.