Snapchat cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych osób. Jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na telefony komórkowe.

Co to właściwie jest Snapchat i do czego służy?

Jest komunikatorem dostępnym na Android’a i iPhone’a, który służy do wysyłania błyskawicznych wiadomości. Mając zainstalowaną taką aplikację na smartfonie lub tablecie, użytkownicy mogą tworzyć “snapy”, czyli wiadomości zawierające zdjęcia, rysunki, teksty oraz wideo. Snapy mogą być przesyłane do innych użytkowników korzystających z komunikatora. Są to bardzo krótkie wiadomości, które trwają maksymalnie do 10 sekund od momentu wyświetlenia wiadomości. Po upływie tego czasu wiadomość ulega autodestrukcji.

Jesteście ciekawi jak otworzyć otrzymaną wiadomość?

Nic prostszego! Wystarczy przytrzymać palcem ikonkę z powiadomieniem o jej dostarczeniu na nasz telefon nie odrywając go od ekranu. W tym samym momencie pokaże nam się czas, który sygnalizuje jak długo możemy oglądać wiadomość.

Snapchat zyskał największą popularność wśród nastolatków.

Nic dziwnego, to kanał społecznościowy, który jest bardzo żywy i rozrywkowy. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zdobył olbrzymią popularność. Założycielem jest Evanie Spiegl, nowy najmłodszy miliarder świata. Odrzucił do tej pory już kilka ofert kupna serwisu opiewających na miliardy dolarów od takich firm jak Facebook i Google.

Czy Snapchat zagraża Facebookowi?

Wydaje się, że nie. Średni wiek użytkownika Facebook’a to dziś 40 lat, a nastoletni użytkownicy nie chcą przecież wrzucać zdjęć z imprez na Facebook’owego wall’a które mogą zobaczyć ich rodzice.

Celebryci również korzystają ze Snapchata!

Snapchat debiutował w 2011 roku, od tej pory udoskonalił swoje narzędzia o nowe funkcje, między innymi czat na żywo. Daje on użytkownikom dużo frajdy. Pokochały go również gwiazdy i blogerzy, którzy potrzebują coraz to nowych rozwiązań na komunikowanie się ze swoimi fanami. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, dlatego coraz więcej celebrytów decyduje się na jej instalację na swoim smartfonie. Popularnością swojego kanału może cieszyć się np. znana blogerka Maffashion, której snapy śledzą tysiące nastolatków i ciągle jest im mało! To świetny sposób na pokazanie się swoim fanom z innej, ludzkiej strony, nie tylko przez zdjęcia. Dzięki Snapchatowi celebryci mogą pokazywać swoje codzienne życie, a ich fani czuć się jakby byli obok. Snapachata mają również zespoły muzyczne, wokaliści, drużyny sportowe oraz aktorzy. Wszyscy chętnie odpowiadają na pytania fanów, utrzymując z nimi tym samym stały kontakt.

Z aplikacji korzysta już ponad 100 mln użytkowników, a popularność Snapchata ciągle rośnie. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy Snapchatowi uda się dorównać poziomowi Facebooka, czy też skończy jak niewykorzystywany w pełni portal Google+.