Funkcje Messengera, o których nigdy nie słyszałeś
Dzięki aplikacji od Facebooka możemy szybko i bezpłatnie wysyłać wiadomości tekstowe, głosowe i wideo. W Polsce komunikator Messenger jest popularniejszy …
Dzięki aplikacji od Facebooka możemy szybko i bezpłatnie wysyłać wiadomości tekstowe, głosowe i wideo. W Polsce komunikator Messenger jest popularniejszy od samego Facebooka – według badań PBI Gemius w samym grudniu 2016 roku skorzystało z niego 22,4 milionów Polaków, generując 5,684 miliarda odsłon (informacja z lutego 2017 roku). Przy tak częstym użytkowaniu Messengera, pytanie nasuwa się samo: czy wykorzystujemy wszystkie możliwości tej aplikacji? Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych funkcji Messengera, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś!
Twórz plany
Czy wiesz, że w oknie konwersacji w Messengerze możesz stworzyć plan i na przykład ustalić termin spotkania? To bardzo wygodna funkcja, jeśli korzystasz z aplikacji w pracy i ustalasz datę spotkania z klientem czy grupą uczestników zebrania. Nie musisz już zapisywać daty w notatniku czy kalendarzu. Wystarczy, że klikniesz w ikonę z plusem w oknie właściwej konwersacji. Zobaczysz tam możliwe rozszerzenia: Gry, Lokalizacja i Plany. Opcja plany umożliwia ustalenie daty, godziny i miejsca spotkania lub wydarzenia z wybranym użytkownikiem lub grupą użytkowników. Osoby, dla których ustalony jest plan, mogą zaznaczyć, czy wezmą w nim udział. Możliwe jest też edytowanie Planu w dowolny sposób – zmienianie daty, godziny czy nazwy. Wszystkie aktualizacje będą widoczne w oknie konwersacji. Po utworzeniu planu, u góry okna konwersacji widoczny będzie pasek z terminem Planu, a 30 minut przed jego rozpoczęciem otrzymasz o nim przypomnienie.
Przeprowadź ankietę
W oknie konwersacji grupowych Messengera możesz utworzyć także ankietę. Tak, jak w przypadku Planów, klikasz w ikonę z plusem, ale tym razem wybierasz opcję Ankiety. Wystarczy, że napiszesz pytanie i możliwe warianty odpowiedzi, a uczestnicy grupy-konwersacji będą mogli głosować na wybraną odpowiedź. Przy odpowiedziach pojawią się wtedy miniatury zdjęć profilowych uczestników grupy. Jej zaznaczenie nie jest nieodwracalne, bowiem w razie potrzeby możliwa jest zmiana swojego głosu. Wszystkie aktywności będą widoczne w oknie grupowej konwersacji – w treści pojawiać się krótkie opisy wybranych odpowiedzi np. AB zagłosowała na „CD”, w ankiecie: „XYZ”.
Udostępnij swoją lokalizację
Udostępnienie lokalizacji odbywa się w taki sam sposób, jak powyższe funkcje Plany i Ankiety. Klikasz i widzisz: „Łatwiejsze spotkania. Udostępnij swoją lokalizację, aby ułatwić spotykanie się ze znajomymi. Kiedy włączysz udostępnianie, aktualna lokalizacja będzie udostępniana, nawet gdy nie używasz aplikacji”. Po zezwoleniu aplikacji Messenger na dostęp do lokalizacji urządzenia i udostępnieniu aktualnej lokalizacji, nasz rozmówca przez 60 minut może obserwować, gdzie się znajdujemy lub jak się przemieszczamy. W oknie konwersacji widać mapę z punktem w postaci miniatury naszego zdjęcia profilowego oraz z zegarem, który wskazuje przez jaki czas przesyłamy mu dane. Możesz w każdej chwili zakończyć przesyłanie tych informacji za pomocą przycisku „Zakończ”. Przydatnym narzędziem w tej funkcji są dostępne pinezki, za pomocą których możemy wskazać miejsce cel, do którego zmierzamy.
Korzystaj z aplikacji w przeglądarce
Jeśli nie lubisz pracować na komputerze i równocześnie korzystać z Messengera na smartfonie lub nie chcesz albo nie możesz korzystać ze strony Facebooka, otwórz aplikację w przeglądarce! Wejdź na stronę messenger.pl, zaloguj się danymi z Facebooka i korzystaj! Masz dostęp do tych samych konwersacji i grup konwersacji, co na telefonie, tyle, że z poziomu komputera. Po lewej stronie zobaczysz ostatnie konwersacje, środek to okno danej rozmowy, a po prawej – funkcje aplikacji takie jak wyszukiwanie, edycja pseudonimów, zmiana kolorów lub emoji, wyłączenie powiadomień.
Zaszyfruj konwersację
Funkcja Tajna konwersacja widoczna jest w ustawieniach wybranej rozmowy. Po jej wybraniu rozmowa z danym użytkownikiem będzie pojawiała się tylko na jednym urządzeniu. Dodatkowo przesłane treści mogą być dostępne przez wybrany czas – 5, 10, 30 sekund, 1, 5, 10, 30 minut, 1,6, 12 godzin lub jeden dzień. Tajna rozmowa wygląda w oknie konwersacji inaczej niż zwykła rozmowa. Treść zamiast na charakterystycznym, niebieskim widoczna jest na czarnym tle.
Powyższe funkcje nie tylko uatrakcyjnią Twoje konwersacje, ale ułatwią też codzienne zadania np. w pracy. Dzięki nim możesz wykorzystać 100% możliwości, jakie daje Ci popularny komunikator. Jeśli już jest zainstalowany na Twoim smartfonie, to po prostu z niego korzystaj!