Dla wielu to niemal synonim strony internetowej. I nic dziwnego. W końcu obsługuje około 27% witryn internetowych w całej sieci. O popularności WordPressa zadecydowała intuicyjna obsługa, darmowy silnik oraz ogromna baza wtyczek i funkcjonalności. Na WordPressie można stworzyć dowolną stronę, a te prostsze nie wymagają znajomości żadnego języka programowania.

Strona bez programowania?

W przypadku WordPressa to możliwe. Bez przesady oczywiście. Możesz na nim stworzyć bloga z szablonu albo stronę-wizytówkę. Jeśli potrzebujesz jakiejś funkcjonalności, wystarczy, że przeklikasz kilka darmowych wtyczek i wybierzesz najlepszą. Za bardziej zaawansowane funkcje trzeba już zapłacić. Z kolei jeśli wymagasz czegoś więcej niż nieedytowalnego szablonu, musisz już umieć programować lub zwrócić się do agencji, takiej jak Getso.pl.

Dlaczego WordPress?

Ponieważ posiada ogromną społeczność użytkowników, którzy stale go rozwijają. Dzięki temu możesz uzyskać wsparcie w dowolnej kwestii.  WordPress jest popularny, co oznacza, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie pracować nad Twoją stroną. Panel użytkownika jest wyjątkowo intuicyjny i większość działań na stronie  będziesz w stanie zrobić sam.

WordPress developer?

Jak wspomnieliśmy, większe modyfikacje skryptu wymagają znajomości języków programowania, przede wszystkim HTML, CSS i PHP. Nie da się tego uniknąć. Dlatego deweloperzy tworzący w WordPressie nie mają się czego obawiać, ich praca jest i będzie potrzebna. W przypadku tego CMSa bardzo często potrzebne są prace optymalizacyjne, ponieważ zbyt duża ilość wtyczek może znacznie spowolnić stronę. Istnieje też wiele kwestii technicznych, które wymagają pracy działu IT, jak choćby zabezpieczenie wrażliwych danych. W powyższych kwestiach jesteśmy specjalistami.

Napisz do nas!

Przyszłość WordPressa

Widzimy w jasnych barwach. Obsługa CMSów stanie się jeszcze bardziej intuicyjna, a stron opartych o WordPressa będzie przybywać. Jeśli zastanawiasz się, na jakim CMSie powinna powstać Twoja strona, nie wahaj się i wybierz WordPressa. Potrzebujesz pomocy? Posiadamy niezbędną wiedzę, by stworzyć rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.