Facebook marketing

W chwili obecnej coraz więcej biur nieruchomości zaczyna zauważać jak duży wpływ odgrywają media społecznościowe w promocji biznesu. Poprzez Facebook marketing zdecydowanie łatwiej jest zaistnieć ze swoją marką w Internecie. Dzięki takim zabiegom wiele przedsiębiorstw zwiększa swoją sprzedaż. Dzieję się tak dlatego, że skoro chcemy sprzedawać więcej to warto spotykać się z klientami w środowiskach gdzie czują się swobodnie a jak wiadomo, coraz więcej ruchu generują media społecznościowe – o czym napiszę w kolejnym akapicie. Zadbaj o bezpośredni kontakt z klientem – poznaj ich opinie i potrzeby!

Dlaczego Facebook marketing?

Jak podaje serwis internetowy www.smmeasure.eu, posiłkując się badaniami Megapanel PBI/Gemius, podczas zeszłych wakacji pękła magiczna liczba 20 milionów(!) użytkowników Facebooka w Polsce. Badania za lipiec 2015 pokazują, że portal Zuckerberga odwiedziło 20 032 252 użytkowników. Statystyki z grudnia pokazują, że ta liczba nieznacznie zmalała – 19 372 845 osób. Jednak jest to OGROMNY rynek, do którego możemy dotrzeć za pomocą prostych aplikacji, dzięki czemu zarówno państwo, jak i ludzie poszukujący mieszkania czy działki będą mieli ułatwione życie.

Jak działają aplikacje?

Aplikacje na Facebooka, służą do prezentacji wszystkich ofert z biur nieruchomości na Facebooku, dzięki czemu Twój klient nie będzie musiał wychodzić z portalu społecznościowego, aby móc przeglądać oferty i znaleźć interesującą dla siebie propozycje. Sporym ułatwieniem jest to, że klient w aplikacji zaznacza interesujące go parametry, podobnie jak na portalach typu otodom czy Allegro. Natomiast kiedy tylko oferta spełniająca przedstawione wymagania, pojawi się w Twojej bazie, automatycznie dostanie on takie oto powiadomienie:

facebook marketing

Dlaczego jest to przydatne dla biur nieruchomości?

Na przestrzeni ostatnich lat możemy zauważyć tendencję Polaków do zmian, jakich dokonali podejmując decyzje zakupowe. Wygodniej jest nam szukać informacji w Internecie, w związku z tym coraz częściej właśnie w ten sposób kupujemy. Badacze stawiają hipotezy, że taki trend będzie wzrastał. Dlaczego? Ponieważ ludzie w wieku około 30 lat powoli zapominają, jak wyglądało życie bez komputera, Internetu czy Facebooka. Pozostają nam jedynie rozmyte wspomnienia z tego okresu. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak świat bardzo się zmienił w ciągu ostatnich 20 lat. Na coraz mniejszej przestrzeni czasu, zauważamy coraz więcej zmian. Szczególnie technologicznych zmian. Czasami ciężko za nimi nadążyć, dlatego pojawiły się przedsiębiorstwa, które zajmują się tym na co dzień.

Łatwa integracja z oprogramowaniem!

Dodatkowym atutem wspomnianych aplikacji jest to, że możliwe jest przeprowadzanie eksportów ofert. Obecnie np. aplikacja z pierwszej strony wyszukiwarki googla – GetsoDom bezproblemowo akceptuje eksporty z Asari, Agencji3000, BiuroWin, DOMYpro, eKOMAKO, Galatici Virgo, IMO, Nsoftu a także z wielu innych oprogramowań.

Drogi czytelniku, jeśli dotarłeś do tego momentu to bardzo Ci dziękujemy za wytrwałość, a jeśli dodatkowo jesteś agentem nieruchomości to mamy dla Ciebie PREZENT!

Zadzwoń teraz na numer (77) 45 75 000 lub napisz do nas na [email protected], powołaj się na wpis z bloga, a do aplikacji GetsoDom otrzymasz dodatkową aplikację Wizytówkę, by jeszcze lepiej zaprezentować Twoje biuro w Internecie, bo przecież ono jest dla Ciebie najważniejsze.