yt-blogYouTube to niepozorny portal, który jest na rynku raptem od 10 lat, a już osiągnął niekwestionowane miejsce w świecie mediów społecznościowych. Jego największą zaletą, która odróżnia go od pozostałych portali, takich jak Facebook czy Twitter, jest fakt, że możemy tam jedynie publikować filmy.

A jakie są największe zalety posiadania konta na YouTube?

Za darmo

Ten serwis nie pobiera od nas żadnych opłat. Możemy wykupić dodatkową, płatną reklamę, ale dobre i przemyślane rozlokowanie naszego filmu na innych portalach może zagwarantować szybką rozponawalność, liczne subskrybcje i częste odwiedziny. Dodatkowo, jeśli nasze filmy będą przyciągały dużą rzeszę odbiorców i będą spełniały poszczególne kryteria, YouTube może zaproponować nam program partnerski. Sprawi on, że po jakimś czasie będziemy mogli nawet zarabiać na wyświetleniach naszych filmów! Oczywiście, nie będą to od razu wielkie pieniądze, ale pamiętajmy, że z czasem te kwoty mogą systematycznie wzrastać. I jeszcze raz: nie musimy płacić za umieszczanie klipów!

Dodatkowa publiczność

Nieposiadanie konta na YouTube można porównać do świadomej rezygnacji z darmowej reklamy. Ten serwis jest odwiedzany średnio przez miliard internautów miesięcznie, czyli ponad 3,3 mln ludzi dziennie! Jeżeli stworzymy kilka dobrych filmów/klipów/reklam istnieje spora szansa, że zobaczy ją ktoś, kto nie odwiedza Facebooka lub innych mediów społecznościowych. Zyskujemy dodatkowe miejsce do kreowania własnego wizerunku. Filmy nie muszą być wyjątkowo długie i drogie. Wystarczy raz zainwestować w dobrą kamerę, porządny mikrofon i powoli zacząć tworzyć ciekawe produkcje.

Popularność samego portalu

Chyba nikt nie wątpi w to, że YouTube jest potężną maszyną, a nie zwykłym portalem. Po pierwsze jest to marka wykupiona przez giganta Google! Na YouTube realizowane są na żywo przekazy z koncertów i najważniejszych wydarzeń kulturalnych! Największe wytwórnie muzyczne mają tutaj swoje kanały, na których udostępniają najnowsze teledyski. Również na YouTube producenci filmowi umieszczają swoje trailery filmów, gdyż wiedzą, że odbiorcy właśnie tutaj na nie czekają. Mnogość vlogerów z Polski i z całego świata potwierdza, jaki potencjał i zasięg ma ten portal.

Połączenie z Google+

To, że YouTube jest już marką Google, zostało wspomianie. Jednak dzięki temu, że oba portale YouTube i Google+ są z jednej firmy, mamy ułatwione zadanie, gdyż jednocześnie prowadzimy dwa portale! Wystarczy, że powiążemy je ze sobą, a odpadnie nam praca przy tak ważnym narzędziu jakim jest Google+. Nasze filmy automatycznie pojawią się na stronie profilowej!

Unikalna publiczność

Trzeba to jasno powiedzieć: ludzie wolą oglądać filmy i obrazy od czytania. Jest to łatwiejsze dla naszego mózgu i nie wymaga skupiania się. Dlatego wchodząc do świata YouTube dostosowujemy się do panujących trendów. Sprawiamy, że część widowni, która nigdy by do nas nie dotarła, widzi nas i obserwuje. Może nam się to nie spodoba, ale tak jest. Dodatkowo jest to trend rosnący, dlatego możemy być pewni, że prawdopodobnie ten portal nigdy nie zniknie.