Czarny piątek i cyber poniedziałek za nami, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, najwyższy czas zabrać się za organizację świątecznych kampanii reklamowych! O zbliżających się promocjach warto informować nie tylko na stronie czy w sklepie internetowym. Pamiętajcie, aby przygotować także swoją stronę na Facebooku.

Do tematu świąt możecie podejść na wiele sposobów np. humorystycznie, emocjonalnie, tradycyjnie, a przy okazji dotrzeć do większej ilości odbiorców, pomóc w odkrywaniu produktów i zwiększyć obroty firmy. Jak zatem przygotować fanpage na święta?

Informacje o firmie

Po pierwsze sprawdź informacje o swojej firmie na Facebooku. Zawsze – nie tylko w okresie świątecznym – dbaj o to, aby wszystkie informacje były jak najbardziej aktualne na Twoim fanpage’u. Godziny pracy, adres czy dane kontaktowe ułatwią użytkownikom nie tylko kontakt z Tobą, ale także znalezienie Twojej firmy w mieście. Pamiętaj także, aby poinformować użytkowników o godzinach otwarcia w okresie między świętami a sylwestrem.

Specjalna oferta

Czas przedświąteczny to przede wszystkim czas zakupów! Jeśli prowadzisz sklep internetowy z kosmetykami i planujesz zrobić specjalną promocję na święta, poinformuj o tym na swoim fanpage’u odpowiednio wcześniej. Możesz też zapytać fanów, wykorzystując facebookową ankietę, jaka oferta bardziej się im podoba – darmowa dostawa, a może zniżka na 2-gi produkt? Pamiętaj też, żeby wspomóc się reklamą, aby dotrzeć do większej ilości zainteresowanych ofertą osób.

Poczuj magię świąt

Udekoruj profil swojej marki – zaplanuj stworzenie grafik, które będą nawiązywać do Twojej firmy, a jednocześnie będą kojarzyć się ze świętami. Możesz np. zmienić zdjęcie w tle promując na nim ofertę świąteczną. Jeśli jesteś właścicielem kawiarnii i planujesz dodać baner świąteczny na stronę internetową, dobrze byłoby, gdyby elementy graficzne na stronie i na Facebooku były takie same.

Najlepszy prezent dla…

Twórz i publikuj posty, które zainteresują użytkowników. Jeśli chcesz promować swoją kolekcję dla mężczyzn, twórz posty typu “najlepszy prezent dla chłopaka”. Proponuj także więcej: podziel się inspiracjami świątecznymi lub pokaż, jak w prosty i tani sposób zapakować prezenty pod choinkę. Jeśli sprzedajesz eko żywność – opublikuj przepis na ulubioną potrawę wigilijną.

Zorganizuj konkurs

Konkurs jest zawsze dobrą formą promocji na Facebooku, więc czemu nie wykorzystać tego w okresie świątecznym? Pomyśl nad ciekawym zadaniem. Jeśli prowadzisz profil związany z wystrojem wnętrz i dekoracjami, poproś użytkowników o stworzenie kolażu ze świątecznymi ozdobami, o których pisałaś w ostatnim wpisie blogowym. Pamiętaj jednak o zasadach, przeprowadzania konkursów.

Odliczanie do świąt

Możesz stworzyć promocję na wzór kalendarza adwentowego. Każdego dnia – począwszy od pierwszego grudnia – publikuj na swoim fanpage’u post z niespodzianką. Musisz jednak być bardzo sumienny w tego typu publikacjach skoro zobowiązałeś się do stworzenia kalendarza, a także pomyśleć nad czekoladką na każdy dzień. Przykładowo, jeśli prowadzisz sklep z artykułami dla dzieci, możesz przygotować kilka ofert z rabatami, dni darmowych dostaw, zakupy z gratisami lub pliki z kolorowankami do pobrania ze strony.

Pokaż życie firmy

W okresie świątecznym na Facebooku pojawia się więcej postów, udostępnień i komentarzy, niż w jakiejkolwiek innej porze roku. Dlaczego Twoja firma ma na tym nie skorzystać? Aby nie zniknąć w gąszczu publikacji z innych profili, pokaż co dzieje się w Twoim biznesie. Nie ważne czy prowadzisz salon kosmetyczny, czy studio fitness – na pewno będziesz ozdabiać choinkę. Udostępnij relację z przygotowań do świąt lub zrób kilka zdjęć i dodaj na fanpage.

Podsumowując, nie zapomnij dodać kartki świątecznej na Facebooku. Wiemy, że w czasie świąt Twoja tablica, skrzynka e-mailowa i messenger są nimi przepełnione. Jednak w ten sposób możesz nie tylko życzyć swoim fanom wesołych świąt, ale także podziękować im za zainteresowanie Twoją marką! A jeśli zrobisz coś niestandardowego – to Twoje życzenia z pewnością zostaną nagrodzone workiem lajków.